- "Szansa dla Żaka III" projekt koordynowany przez Urząd Miasta w Bydgoszczy, wdrożony w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego - Priorytet II, działania 2.2 „Wyrównywanie szans edukacyjnych poprzez programy stypendialne".
Stypendia były przyznawane studentom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej i zameldowanym na stałe na terenie Włocławka. Projekt był realizowany w roku akademickim: 2004 - 2005, 2005 - 2006 oraz 2006 - 2007, stypendia otrzymało ok. 137 studentów.
Gmina Miasto Włocławek otrzymała dofinansowanie w wysokości: 283 627,69 PLN
- "Wyrównywania szans edukacyjnych uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa kujawsko - pomorskiego", projekt koordynowany przez Starostwo Powiatowe w Toruniu, wdrożony w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego Priorytet II, działanie 2.2 „Wyrównywanie szans edukacyjnych poprzez programy stypendialne".
Stypendia przyznawano uczniom szkół ponadgimnazjalnym, kończących się maturą, którzy: pochodzili z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, pochodzili z obszarów wiejskich i legitymowali się stałym miejscem zameldowania na terenie położonym poza granicami administracyjnymi miast oraz uzyskali za poprzedni semestr średnią ocen z przedmiotów obowiązkowych, co najmniej na poziomie 3,0 i co najmniej poprawną ocenę z zachowania. Projekt był realizowany w roku szkolnym: 2004 - 2005; 2005 -2006; 2006 - 2007. Gmina Miasto Włocławek otrzymała dofinansowanie w wysokości: 2 776 141,11 PLN.
- „Uwierzyć w siebie - profesjonalne doradztwo dla niepełnosprawnych" o numerze WUE/0169/IV/05/F, w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Rozwój Zasobów Ludzkich, Działanie 1.4.
Celem projektu było wsparcie osób o znacznym i umiarkowanym stopniu niepełnosprawności z Włocławka i terenu powiatu włocławskiego w procesie ich aktywizacji na otwartym rynku pracy.
W ramach projektu zorganizowano 5 - dniowe warsztaty doradcze, na których uczestnicy zostali objęci wsparciem w zakresie wypełnienia ról społecznych i zawodowych, form i metod aktywnego poszukiwania pracy, zasad autoprezentacji, asertywności, radzenia sobie w trudnych sytuacjach, posiadania umiejętności niezbędnych w kontakcie z pracodawcą.
Wartość projektu wynosiła 144 897,70 PLN.
Wskaźniki realizacji projektu:
Zajęcia ukończyło 60 osób wobec 57 planowanych w projekcie.
Zorganizowano 5 - dniowe zajęcia warsztatowe z doradcą zawodowym oraz 60 godzin indywidualnego poradnictwa psychologicznego. Wystawiono 60 zaświadczeń o ukończeniu zajęć wobec 57 planowanych. Opracowano 60 indywidualnych planów działania wobec 57 planowanych w projekcie.
7 uczestników projektu podjęło pracę, 10 osób zarejestrowało się w Powiatowym Urzędzie Pracy, 5 osób podjęło lub kontynuowało edukację i szkolenia.
Rezultaty miękkie: zwiększenie motywacji w kierunku aktywności zawodowej - 98%, zwiększenie zaufania we własne siły - 98%, podniesienie poziomu samooceny - 97 %, określenie własnych predyspozycji zawodowych i życiowych - 93%, podniesienie poziomu aspiracji zawodowych i życiowych - 93%