Gmach Zespołu Szkół Technicznych coraz piękniejszy
( 08-04-2024 )Data publikacji, 08-04-2024,Jakub SosińskiAutor, Jakub Sosiński,788Ilość wyświetleń, 788
Archiwum
Na stronie internetowej Zespołu Szkół Technicznych został opublikowany trzynasty „odcinek” fotogalerii, która ilustruje remont budynku przy ul. Ogniowej.
Na zdjęciach można zobaczyć montaż konstrukcji szybu windy, oświetlenie sceniczne i nowe regały w archiwum szkoły. Środkowa klatka schodowa otrzyma także nową balustradę i efektowne wykończenie powierzchni ścian. Montaż parkietu jest wykonywany w ostatnich już pomieszczeniach.
Remont ma na celu przede wszystkim poprawę warunków nauki, dostosowanie budynku dla uczniów z różnymi niepełnosprawnościami, termomodernizację i uruchomienie pilotażowego programu oszczędności energii w czasie jego eksploatacji. W salach zostały zamontowane umywalki i nagłośnienie, ponadto w wybranych pracowniach i pomieszczeniach biurowych dostępny będzie system klimatyzacji. Powstała rozbudowana sieć monitoringu zewnętrznego i wewnętrznego. Dla uczniów z niepełnosprawnościami nowa winda ułatwi przemieszczanie się pomiędzy poszczególnymi poziomami.