Zintegrowany e-bilet w regionie – w planach jest rewolucyjna nowość
( 20-12-2022 )Data publikacji, 20-12-2022,Jakub SosińskiAutor, Jakub Sosiński,974Ilość wyświetleń, 974
Archiwum
Marszałek Piotr Całbecki, prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, prezydent Torunia Michał Zaleski, zastępca prezydenta Włocławka Domicela Kopaczewska, prezydent Grudziądza Maciej Glamowski i prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza podpisali list intencyjny w sprawie zintegrowanego e-biletu, jednego na wszystkie środki komunikacji publicznej w regionie. To krok w kierunku prawdziwej rewolucji w tej dziedzinie.
Przygotowana w Urzędzie Marszałkowskim koncepcja zintegrowanego e-biletu zakłada powstanie połączonej z aplikacją mobilną platformy internetowej, łączącej elementy nawigacji i narzędzia zakupowego. Zakłada się, że takie ułatwienie będzie znaczące dla podróżujących i sprawi, że częściej zrezygnują z jazdy własnym autem lub taksówką na rzecz przyjaznego środowisku transportu publicznego.